اعتراض مشهدی ها به شیوه مذهبی – تور چین

جمعی از مردم و کسبه خیابان نواب صفوی مشهد با اقامه نماز جماعت در محل خرابه های “مسجد حوض معجردار” به تخریب این بنای تاریخی دینی اعتراض کردند

جمعی از مردم و کسبه خیابان نواب صفوی مشهد با اقامه نماز جماعت در محل خرابه های “مسجد حوض معجردار” به تخریب این بنای تاریخی دینی اعتراض کردند.

این طومار امضای «هیات امنا و جمعی از نمازگزاران مسجد صاحب الزمان (عج)، کسبه خیابان نواب صفوی، بسیج بازاریان، حوزویان و روحانیون و دانشجویان انقلابی شهر مقدس مشهد» را در پای خود دارد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

این نمازگزاران در پایان این طومار، خواسته هایی را نیز مطرح کرده اند؛ «ساخت مسجد صاحب الزمان در همان مکان وقفی و دائمی خود حداقل در همان ابعاد و عرصه قبل»، «پیگیری حقوقی و قضایی مسبّبین این تخریب که اولا این تخریب، جبران و اعاده حیثیت شود و ثانیا عوامل انسانی آن مورد بازخواست قرار گرفته و هزینه عمل خود را بپردازند»، «توقف واقعی و کامل تخریب ها و ساخت وسازهایی که در این منطقه در حال اجرا است تا تجدیدنظر کلی و قابل قبول در طراحی پروژه که حقوق مادی و معنوی همه صاحبان حق اعم از مجاورین و مالکین وواقفین، کاملا لحاظ شود».

نمازگزاران در پایان این حرکت اعتراضی با امضای طوماری خواستار بازسازی این اثر تاریخی مذهبی ثبت ملی شدند.

در بخشی از طومارِ این نمازگزاران آمده است؛ «نقش مساجد در فرهنگ اسلامی مردم، موضوعی نیست که نیاز به استدلال و توجیه و اثبات داشته باشد. مسجد، مرکز اجتماع مسلمانان و محل طرح و تصمیم گیری های کلان در طول تاریخ اسلام بوده و خوشبختانه در انقلاب اسلامی ما نیز این مرکزیتِ مجسّم و این هویت و قداست، به فرموده امام راحل (ره)، به مثابه سنگری مستحکم، خاستگاه انقلاب و تداوم بخش آن شده است.»

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *