انیمیشن کوتاه «کلاس بعد از ظهر» ‏ + دوربین محیط زیست تصویر 3 پلنگ را در بوشهر ثبت کرد – تور چین

برترین‌ها- احسان درخشنده: در یک بعد از ظهر، در یک کلاسِ درسِ خواب‌آور، یک دانش‌آموزِ متعهد، تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا چُرت نزند اما
برترین‌ها- احسان درخشنده: در یک بعد از ظهر، در یک کلاسِ درسِ خواب‌آور، یک دانش‌آموزِ متعهد، تمام تلاش خود را به کار می‌بندد تا چُرت نزند اما… این خلاصه ای از انیمیشن «کلاس بعد از ظهر» اثر سئورو اوه (Seoro Oh) از کشور کره‌ی جنوبی است.

«سئورو اوه» در انیمیشن «کلاس بعد از ظهر»،‌ حرفِ دلِ بسیاری از محصلان و حتی معلمان و اساتید را زده است. واقعاً مقاومت در برابر میل و وسوسه‌ی شدیدِ خواب در ساعات گرمِ بعد از ظهر، کاری بسیار دشوار است. «اوه» در اثر خود، دشواری‌های این موضوع را با چاشنیِ کمدی و همچنین مقدار نسبتاً زیادی تخیل، به زیباییِ هر چه تمام به تصویر کشیده است.

به تمام محصلانی که مجبورند در کلاس‌های خسته‌کننده‌ی بعد از ظهر حضور یابند توصیه می‌کنیم این انیمیشنِ کمدی را ببینند.

در صورت باز نشدن ویدئو بر روی لینک زیر کلیک کنید

انیمیشن کوتاه «کلاس بعد از ظهر» ‏

——————-

رئیس اداره محیط زیست دشتی استان بوشهر گفت: دوربین های تله ای این اداره تصویر سه قلاده پلنگ ایرانی را در ارتفاعات بیرمی و کوه سیاه این شهرستان و دشتستان ثبت کردند
وی، خواستار همکاری و مشارکت مردم و بویژه تشکل های محیط زیستی برای حفظ گونه های کمیاب و نادر پلنگ ایرانی و گربه سانان شد.

رشیدی گفت: در صورت هرگونه آسیب توسط گربه سانان بویژه پلنگ به دام ها، کشاورزی و مردم محلی خسارت وارده توسط بیمه پرداخت خواهد شد. 
شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در جنوب بوشهر واقع است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

رئیس اداره محیط زیست دشتی استان بوشهر گفت: دوربین های تله ای این اداره تصویر سه قلاده پلنگ ایرانی را در ارتفاعات بیرمی و کوه سیاه این شهرستان و دشتستان ثبت کردند.

هم اکنون 6 دوربین توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دشتی در مناطق حفاظت شده کوه بیرمی و شکار ممنوع کوه سیاه نصب شده است.

برای حفظ نسل گربه سانان بویژه پلنگ همه مردم منطقه زیست پلنگ دام ها و کشاورزی آنها در مقابل خسارت گربه سانان توسط سازمان محیط زیست بیمه شده است.

رشیدی یادآورشد: این دوربین ها تصویرهای یک گونه پلنگ ایرانی را در منطقه کوه بیرمی و در بالادست منطقه شیرینه شهر خورموج رصد کرده اند.

مصطفی رشیدی افزود: ارتفاعات بیرمی و منطقه شکار ممنوع کوه سیاه در شهرستان های دشتی و دشتستان در گذشته یکی از زیستگاه های پلنگ ایرانی بوده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *